KIRŞEHİR SEVA AHLAK, KÜLTÜR VE ÇEVRE DERNEĞİ  DAİMA HALKIN VE HAKK'IN HİZMETİNDE..
Üyelik Girişi
UFKA YOLCULUK-7 BAŞVUR

Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret134261

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DESTEKLİ YARIŞMA

UFKA YOLCULUK-7 “GÜZEL AHLAK” KONULU YARIŞMA KIRŞEHİR’DE.

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 7’ncisi, “Güzel Ahlak” konusuyla 1 Kasım 2018 itibariyle kayıtlara başladı. Kırşehir’de yarışmanın proje ortağı olan Kırşehir Ahi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü organizasyonu yürütecek. Tanıtım çalışmaları kapsamında Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN Bey ile İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şevket KARADENİZ Bey makamlarında ziyaret edilerek yarışma hakkında bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda tanıtım çalışmaları devam edecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DESTEKLİ YARIŞMA
 
Türkiye’nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan ve Milli Eğitim Bakanlığının tüm okullara gönderdiği resmi yazı ile desteklediği yarışma bu yıl yeni sınav sistemine geçti. İki aşamalı olacak yarışmada 17 ve 18 Şubat 2019 tarihlerinde iki gün devam edecek  online sınav, 17 Mart 2019 tarihinde ise yazılı sınav gerçekleştirilecek. Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak düzenlenecek yarışmanın Türkçe kategorileri, İlkokul, Ortaokul ve Lise olarak belirlendi.
KATEGORİLERE GÖRE YARIŞMA KİTAPLARI
Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışmasında “Güzel Ahlak” konusu her kategori için hazırlanan farklı kitaplarda işlendi.
İlkokul  Kategorisinde: Psikolog Semiha Bahadır‘ın yarışmamız için kaleme aldığı “Güzel Ahlak Yolculuğu”adlı kitap, Ortaokul  Kategorisinde:  yine Psikolog Semiha Bahadır‘ın yarışmamız için kaleme aldığı “Erdemler Kampı” adlı kitabı ve Lise Kategorisinde: İmam-ı Gazali’nin “İhya’u Ulumi’d-din” eserinden güzel ahlak konusunun işlendiği bölümlerden oluşan, günümüz Türkçesine uyarlanmış “Güzel Ahlak” adlı eser, yarışma kitabı olarak belirlendi.
Son başvurusu 16 Şubat 2019 tarihinde tamamlanacak olan Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışmasına başvuruların yine www.ufkayolculuk.com internet sitesinden yapılacağı duyuruldu. Kırşehirli öğrencilerin geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de yarışmaya büyük bir teveccüh göstermesi bekleniyor.

YARIŞMAYA KATKI SAĞLAMAK İSTEYEN GÖNÜLLÜLERİMİZ BİZLE İRTİBAT KURABİLİR. 05354485387-05422766599


279 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MEC VAKFI KURBAN BAĞIŞI
KAD

VECİZ SÖZLER
CUMA SAYFASI

HELAL VE SAĞLIKLI GIDA

SON PEYGAMBER PLATFORMU

AKRA FM

Feyz-ül Furkân Meal Dersleri

FACEBOOK
KURBAN ORGANİZASYONU

Kişisel Gelişim ve Yönetim

7 MİLYAR ÜMMET 7 MİLYAR KELİME-İ TEVHİD SALAVAT